İletişim Formu

 

Bedenlerin Yok Olmasıyla İnsanlar Ölmez, Ruhu Halen Bizimleyken


Neresinden başlasan, neresinden tutsan, kime ne kadarını anlatsan bilinemeyecek bir gün.
Çok az gün vardır dünyayı sarsacak kadar değerli olan,
Çok az insan vardır dünyayı müthiş bir şekilde etkileyen.
Hangi sözlerle onu yüceltebilirim ki ?
Hangi sözler onu tanımlamaya yeter ki ?
Hangi sözler böyle bir aşka, böyle bir hüzne yetişebilir ki ?
Bir çocuğun babasını kaybedişinde duyduğu o acıyı, 70 milyon'un aynı anda hissedişini nasıl anlatabilirim ki?

Simit satan çocuğun O saatte elini başına götürüp selam'a durduğu; işine gitmekte olan koca koca adamların başka hiç bir şeyi umursamadan arabalarını durdurup öylece hüzünle dikilmesini; sırf o anı yaşayabilmek, onu bir kez daha yolcu edebilmek için her yıl aynı saatte gerekirse alarm kurup kalkıp, kalbindeki sızıyı yeniden hissetmek; koca bir ulusun, ulusu geç koca bir dünyanın ölümünden 74 yıl sonra, hiç eksilmeyen bir sevgiyle yeniden yeniden sahiplenmesi; sanki her sene yeniden ölüyormuşcasına kalplerinin taa en derinlerinde aynı sızıyı hissetmeleri; halen en büyük saygıyı kendisinden nefret edenlerde dahi uyandırabilmeyi; gözlerini kapadığında aynı anda artık 70 milyonla gözünü açıp bakabilmesini; her düşüncesi, her yaptığının altında müthiş bir bilgelik taşıması; aynı anda öğretmen, komutan, çevreci, müzisyen, sporcu... ve sayamayacağınız kadar çok şey olabilen; akla hayale sığmayacak işleri kısacık bir ömüre sığdırabilen kaç tane insan vardır, YAŞAMIŞ OLUP DA HALEN ÖLMEYEN

Söyleyecek o kadar söz var ki, o kadar doluyum ki her 10 Kasım'da; o kadar mahçup, o kadar hüzünlüyüm ki ve o kadar kederliyim ki Sen'inle aynı zaman içerisinde yaşamadığım için. Sen benimsin, Sen bizimsin, Sen koca bir ulusun Ta Kendisisin.

Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak, Sen benimsin, milletiminsin ancak. 

Bedenlerin yok olmasıyla insanlar ölmez, ruhu halen bizimleyken. Ellerimiz gökyüzünde, dilimizde Fatiha'lar, Ruh'un Şad Olsun Ey Masmavi Gözlü'm, Karizmatik, Kocaman yürekli en güzel insanSevseniz de, sevemeseniz bile azıcık yaşadığınız topraklara saygınız var ise, aşağıdaki 4 videoyu zaman ayırında izleyin. Ben belki anlatamadım, dilim dönmedi o kadar. Sadece şu 4 videoyu izleyin de nasıl bir kaybımız olduğunu bir kez daha anlayın.


Tüm Yorumlar

İçinde Halen Daha Temiz Kalmış Bir Şeyler Saklayan Blog Sahibi "Gökhan elKhalisi" (:

Gökhan El Khalisi

2   yorum

herkese lider ruhuyla doğma lütfu verilmez, verilenler de hiç ölmez!
video paylaşımın beni çok bilgilendirdi. teşekkür ederim

Yorum Gönder

Cancel Reply